Referanslar

ETİLER MÜZİK OKULU

Playdate Turkey ile Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Bu sene 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 90. Yılı kutlandı. Oğlumun 2. Cumhuriyet Bayramıydı ve çok güzel bir etkinlikte neşe içinde kutladık.Playdate Turkey bu etkinliğini Kids Music Class’ta gerçekleştirdi. Kids Music Class oğlum için deneme dersine katılmayı çok istediğim bir mekandı. Bu yüzden etkinlik maili gelir gelmez hemen kayıt yaptırmıştım. Kids Music Class’ın bayraklar ve balonlarla süslü bahçesindeki oyun alanında çocuklar güneşli günün tadını çıkarttıktan sonra, 0-3 ve 3-6 yaş grubu olarak sınıflara gittik. 0-3 yaş grubu olarak bizler ritim atölyesinde neşeli şarkılarda dans ederek, çeşitli ritim enstrümanlarını çalarak çok eğlendik. Aramızda kalsın ama sanırım anneler çocuklardan daha çok eğlendi :) 3-6 yaş grubu çocuklarda piyano, keman ve bateri çalarak keyifli vakit geçirdiler. Kids Music Class kurucusu Ahu Hanım’ın verdiği küçük piyano dinletisi çok keyif vericiydi.

www.gamzeyt.com


Playdate Turkey Anneleri ve Çocukları 29 Ekim'i Kids Music Class'ta kutladı

Çocuklar ve ebeveynler için etkinlikler düzenleyen ilk platform olan ve Hürriyet Aile desteği ile yoluna devam eden Playdate Turkey, 3. etkinliğini Kids Music Class’ta gerçekleştirdi. Çocuklar güneşli bir sabahın keyfini Kids Music Class’ın açık hava oyun bahçesinde çıkardıktan sonra ebeveynleri ile birlikte yaş gruplarına göre müzik sınıflarına girdiler. 0-3 yaş grubu çocuklar ritim atölyesinde anneleri ile müzik eşliğinde dans edip, perküsyon müzik enstrümanları ile ritim tutarken 3-6 yaş grubu çocuklar keman, bateri ve piyano derslerinde kendi becerilerini keşfetme şansı buldular. Etiler Müzik Okulu’nun kurucusu Ahu Kahraman Yıldırım küçük bir piyano dinletisi verirken çocukların yüzündeki heyecan görülmeye değerdi.

www.kokoshanne.com


Playdate Turkey 29 Ekim'i Coşkusu

Zaman o kadar çabuk geçiyor ki anlamıyoruz bile. 29 Ekim 1923 ‘te Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ile etmiş ve bizlerin de bu özel günü kutlamamazı istemiştir. 29 Ekim 1933 yılında vermiş olduğu 10.Yıl Nutku’n da ise bu günü en büyük bayram olduğunu birkez daha göstermiş ve ilan etmiştir. 29 Ekim bizlerin en mutlu günü, en coşkulu kutlayacağımız bayramlardan bir tanesi.Bunu çocuklarımıza öğretmek, onlara bugünün anlam ve önemini de gösteren biz anne babalar olmalı. İpek 1cimcime bayramları çok seviyor ve her bayram illa ki bayrağını alıp şarkı söyleyerek sallıyor. Bu bayram da öyle ve daha özel bir şekilde yapacağımıza emindik. Playdate Turkey ilk günden itibaren çok güzel şeyler yaparak bizlerle beraber oluyor. 3.etkinliğini yapan Playdate Turkey ,Hürriyet Aile ve Kids Music Class ile çok güzel bir 29 Ekim kutlamamızı sağladı.Bizleri davet eden ,emeği geçen herkese gerçekten çok teşekkür ediyoruz. 29 Ekim’in coşkusunu o kadar içimizden hissederek kutladık ki anlatamam.

http://www.1baba1anne.com/


Playdate 3.Buluşmadan Kareler

Çocuklar ve ebeveynler için etkinlikler düzenleyen ilk platform olan ve Hürriyet Aile desteği ile yoluna devam eden Playdate Turkey, 3. etkinliğini Kids Music Class’ta gerçekleştirdi. Çocuklar güneşli bir sabahın keyfini Kids Music Class’ın açık hava oyun bahçesinde çıkardıktan sonra ebeveynleri ile birlikte yaş gruplarına göre müzik sınıflarına girdiler. 0-3 yaş grubu çocuklar ritim atölyesinde anneleri ile müzik eşliğinde dans edip, perküsyon müzik enstrümanları ile ritim tutarken 3-6 yaş grubu çocuklar keman, bateri ve piyano derslerinde kendi becerilerini keşfetme şansı buldular. Etiler Müzik Okulu’nun kurucusu Ahu Kahraman Yıldırım küçük bir piyano dinletisi verirken çocukların yüzündeki heyecan görülmeye değerdi.Aktiviteler sonrasında acıkan çocuklar Etiler Müzik Okulu’nun hazırlamış olduğu lezzetli ikramlarla karşılaştı. Aptamil mamadan, meyveli yoğurtlara kadar her detayın düşünüldüğü öğle yemeği sonrası bahçede Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu piyano, keman eğitmeni İrge Sezer ile “Müziğin Çocuk Gelişimine Faydası” konulu bir söyleşi yapıldı.

http://www.defnevederin.blogspot.com//


Playdate ile 29 Ekim Kutlaması

PlaydateTurkey i daha önceki yazılarımdan biliyorsunuz. 3. buluşmasını yapan Meltem, anneler ve çocukları için tarih olarak 29 Ekim'i seçmiş. Haydi gelin Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayalım demişti. Kids Music Class - Etiler Müzik Okulu ev sahipliğinde gerçekten çok hareketli ve güzel bir bayram yaşadık. PlaydateTurkey ile Kids Music Class'ın yolları iyi ki kesişmiş. Enerjileri süper. Çok güzel ev sahipliği yaptılar. Bugün için ikisine de teşekkürler.

www.birkadinyaziyor.com


Playdate Turkey anneleri ve çocukları ile birlikte 29 Ekim’i Kids Music Class’ta kutladık.

Sevgili Meltem gene güzel, keyif aldığımız bir etkinlikte ağırladı. Özellikle kızım Derin çok keyif aldı, gene müzik yapmaya gidelim diyor. Zaten işin içinde Meltem var ise, Derin in mutlu olmaması mümkün değil. Meltem’ i özellikle çok seviyor, onun giyimi, bakımı, süsü de en önemli zevkleri arasında. Daha gitmeden bir gün önce “Acaba Meltem ayağına ne giyecek, topuklu ayakkabı mı” diye soruyordu. Bakalım dün neler yapmışız :) Çocuklar ve ebeveynler için etkinlikler düzenleyen ilk platform olan ve Hürriyet Aile desteği ile yoluna devam eden Playdate Turkey, 3. etkinliğini Kids Music Class’ta gerçekleştirdi. Çocuklar güneşli bir sabahın keyfini Kids Music Class’ın açık hava oyun bahçesinde çıkardıktan sonra ebeveynleri ile birlikte yaş gruplarına göre müzik sınıflarına girdiler. 0-3 yaş grubu çocuklar ritim atölyesinde anneleri ile müzik eşliğinde dans edip, perküsyon müzik enstrümanları ile ritim tutarken 3-6 yaş grubu çocuklar keman, bateri ve piyano derslerinde kendi becerilerini keşfetme şansı buldular. Etiler Müzik Okulu’nun kurucusu Ahu Kahraman Yıldırım küçük bir piyano dinletisi verirken çocukların yüzündeki heyecan görülmeye değerdi.

www.doulannesra.com


Cumhuriyetimizin 90. Yılını Kutladık

Prensimin ilk Cumhuriyet Bayramını PlaydateTurkey'nin düzenlediği, Hürriyet Aile ve Kids Music Class sponsorluğunda çoşkuyla kutladık. Davullar çaldık, şarkılar söyledik, dans ettik. Kids Music Class, içeride birbirinden güler yüzlü eğitmenlerin olduğu, sıcacık bir ortam. En kısa zamanda tekrar ziyaret edip Selim ile etkinliklere katılmak istiyoruz. Başta PlaydateTurkey'e Hürriyet Aile ve Kids Music Class'a çok teşekkür ederiz.

www.annesininprensi.blogspot.com


Playdate Turkey Ekim Ayı Etkinliği Etiler Müzik Okulunda Gerçekleşti

Playdate Turkey ile birlikte kırmızı beyaz kıyafetlerimizi giyerek Cumhuriyet Bayramını Etiler Müzik Okulunda kutladık. 6 Ay-4 Yaş çocuklar ritim ve müzik atölyesinde,4-6 yaş çocuklar ise Piano, keman, bateri sınıfında eğlenceli vakit geçirdi.

www.ilknuryalcin.blogspot.com


Müzik Aletleri ile tanışan Arya Kız...

3. etkinliğini düzenleyen PlayDate anne ve yavruları için müzik dolu bir bayram geçirmemizi sağladı. Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan mekan Kids Music Club (Etiler Müzik Okulu) idi. Ülkenin en güzide müzik okullarındaki eğitimlerinin ardından bu kurumu açan çiftin birde 3 yaşında kızı var..O yüzden ayrı keyifliydi ya...Evinde harika ağırladı bizi Ahu Hanım..:)

www.mugeninlistesi.blogspot.com


Playdate Turkey’den coşkulu 29 Ekim kutlaması

Çocuklar ve ebeveynler için etkinlikler düzenleyen ilk platform olan ve Hürriyet Aile desteği ile yoluna devam eden Playdate Turkey, 3. etkinliğini Kids Music Class’ta gerçekleştirdi. Çocuklar güneşli bir sabahın keyfini Kids Music Class’ın açık hava oyun bahçesinde çıkardıktan sonra ebeveynleri ile birlikte yaş gruplarına göre müzik sınıflarına girdiler. 0-3 yaş grubu çocuklar ritim atölyesinde anneleri ile müzik eşliğinde dans edip perküsyon müzik enstrümanları ile ritim tutarken, 3-6 yaş grubu çocuklar keman, bateri ve piyano derslerinde kendi becerilerini keşfetme şansı buldular. Etiler Müzik Okulu’nun kurucusu Ahu Kahraman Yıldırım küçük bir piyano dinletisi verirken çocukların yüzündeki heyecan görülmeye değerdi.

www.hurriyetaile.comETİLER MÜZİK Okulu'nda KEYİFLİ Saatler

Etiler Müzik Okulu'nun ismini ilk kez Playdate'in 29 Ekim etkinliğinde duymuştum. Sergen daha 4 aylık olmasından dolayı katılamamıştık. Lokasyonunun bize yakın olması, ilgimi çekmiş, yılbaşı partisinin duyurusunu twitter'da gördüğümde hemen geri dönüş yaptım. Sevgili Ahu Kahraman Yıldırım çok hızlı bir şekilde geri dönüş yaptı. Ardından arayıp rezervasyonumuzu yaptırdık. Kostüm konusunda biraz talihsiz olduğumu söylemeliyim. Resimlere bakıp, oğluma neden kostüm giydirmediğimi merak edenler olabilir. Aslında Unnado'dan beyaz yılbaşı konseptine uygun bir kıyafet siparişi vermiştik, fakat sevgili bakıcı ablamız ilk yıkamadan sonra kostümün rengini ve boyutlarını değiştirmeyi başardığından dolayı giyemedik. Biz de onun yerine en azından noel ruhuna uygun olması için oğluma kırmızı body giydirmeyi tercih ettim. Biz içeriye girdiğimiz de sanıyorum ki yeni başlıyorlardı. Yaklaşık 15-20 çocuk vardı ve en ufağı Sergen'di. Müzik eşliğinde önce tefler çalındı, sonra davullara vuruldu. Diğer kart hazırlama gibi etkinliklere yaşımız gereği biz katılamadık, fakat o arada müzik aletleri ile ilgilenmeye devam ettik. Sergen içeriye girdiğimiz ilk anda kalabalık ve gürültüden dolayı bir süre etrafı inceledi, sonra bir coştu ki tutana aşk olsun. Şaşkın bakışlar yerini meraklı bakışlara bıraktı. Herşeye dokunmak, tadına bakmak istiyordu. Çocuklar masanın başında yeniyıl kartları hazırlarken biz de bol bol fotoğraf çektik. Bagetlerin, davulların tadına baktık, daha doğrusu bakmadan duramadık.

www.ikikopekbirbebek.blogspot.comETİLER MÜZİK OKULU VE SOSYAL ANNELER ETKİNLİĞİ...

Sosyal anneler Sezen' in Etiler Müzik Okulu sahibesi Ahu ile birlikte gerçekleştirdiği ritm dersi, artık malzemeden müzik aleti yapımı ve mantı partisinde buluştuk bu hafta. Sosyal anneler tanıştı, çocuklar Ahu'nun muhteşem enerjisi ile eğlendiler ve 3 adet farklı yoğurt kaplarından yapılmış müzik aletlerimizle evimize geri döndük. Etkinlikten çok keyif almamıza rağmen Timur'un uyku saatini geçirmesinden dolayı ve talihsizliktir ya o sabah çok erken kalkmıştı, etkinliğin sonlarına doğru çok huzursuzlandı. Buna rağmen etkinlikten bize kalan Etiler Müzik Okulu öğrencisi olmaya karar verip okula kayıt olduk. Haftaya ilk dersimize gideceğiz. Bizi bu etkinlikle biraraya getirdiği için Sezen' e teşekkür eder başka etkinliklerde görüşmek isterim. Annelere tavsiyemmüzik ruhun gıdası diye hatırlatıp çocuklarınızı bu güzellikten mahrum bırakmayın ve müzik okulunda keyifli zaman geçirmesini sağlayın. Ahu'cum harika enerjin, güler yüzlülüğün ve muhteşem ev sahipliğin içim de sana teşekkür eder gelecek derslerde görüşmek üzere.

WWW.BUTIKITABEVI.BLOGSPOT.COM.TRSOSYAL ANNELER VE ETİLER MÜZİK OKULUNUN BERABER HAZIRLADIĞI ARTIK MATERYAL MÜZİK ALETİ YAPIM ATÖLYESİ VE MANTI PARTİSİ...

Dün Sosyal anneler ve Etiler Müzik Okulunun düzenlediği atık malzemelerden müzik aletleri yapıp sonrada mis gibi mantı yedik...Saat öğlen on ikide başlayan partiye Efeyle gittik. Tabiki bizi müzisyen anne Ahu ile sosyal annelerin Sezeni karşıladı kapıda.Sıcacık karşılamanın ardından sınıfa geçerek minikler için Ahunun ritim süpriziyle başladık,daha sonrada götürdüğümüz yoğurt kovasından davul,su şişeleri ve küçük yoğurt kaplarındanda içine mercimek nohut koyarak sallayınca ses çıkaran eğlenceli müzik aletlerinden yaptık.Efeyle günün tadını çıkarıp hem de güzel etkinliğin fotoğraflarını çektim:)Tabi etkinlik sonrasındaki mantı partisinide süperdi:)Sosyal Annelere ve Etiler Müzik Okuluna sonsuz teşekkürler...

WWW.EBRUCANBAZ.BLOGSPOT.COM.TRKids Music Class ta BİZ....

Müzik çocukluğu.... Iki gün önce sosyal annelerin düzenlemiş olduğu, Kids music Class etkinliğindeydik. Biraz tanıştık, güldük, eğlendik. Kids music Class I'n sahibi Ahu, nun ritim çalışması sadece çocuklara değil annelere süper bir enerji kaynağı, zaten güleryüz'ün samimiyetin bir aynası şekilde abartıdan uzak bir anne vardı karşımda, sanırım bu müthiş enerji sayesinde, Tuğçe nin müzik içinde ve piyano ya başlamasını sağlayacak :))...Sonra ne mi yaptık... Atık kutulardan müzik aleti, bunun denemeye değer bir algısı var bir farkındalık, Tuğçe sürekli bende, bende diye fırça yı eline almak için çaba sarfetti... Onun bu mutluluğu sanırım bende başka bir duygu haline geldi...Mantı da yedik... Evet sonrasında Kids music Class ve sosyal annelerin bize hazırladıkları mantı, popcorn(Mısır:)))) ve daha bir çok ikramla ve çocukların karnını doyurmakla baş başa kalıp düşünme fırsatı bulduktan sonra Kids music Class a kayıt yaptırdık... Biz başlıyoruz süprizler sonra....

WWW.SANATANNESI.BLOGSPOT.COM.TR


Bireysel Enstrüman, Şan Programlarımız, Kids Music Class Programlarımız İçin Ücretli Deneme Dersi Randevusu Alabilirsiniz.